Online prihláška

Javorová 4, 974 09 Banská Bystrica
0903 369 963 |  tktlaciarik@gmail.com

Určite áno. Ale už ste vymenili základný grip, teda „kožu", ktorá tvorí základnú vrstvu rúčky? Pokiaľ si myslíte, že nie je dôvod niečo také robiť, tak vedzte, že to môže byť chyba.

Nie? Skúste to. Prináša to množstvo pozitív. Nejde ani tak o to, že kontakt lopty so (vyrovnanými) strunami je lepší, ako keď sa vám pri dlhšej topspinovej výmene „rozlezú".

Inými slovami: rovnaký výplet i lopty majú iné vlastnosti v teple a iné v počasí, keď je treba si vziať na tričko mikinu. V teple totiž lopty rýchlejšie lietajú, a preto je treba zvoliť kvôli kontrole o niečo tvrdší výplet. A naopak.

Ich vlastnosti sa totiž počas stretnutia menia; pôsobí na ne vplyv počasia, typ povrchu, vlhkosť i ďalšie faktory, navyše lopty bývajú rôzne ohraté. Tomu je treba prispôsobiť hru.

Skúste si vziať do tenisiek dva páry ponožiek. Občas to tak robia aj svetoví tenisti, väčšinou vtedy keď hrajú na tvrdom povrchu alebo v hale, kde dostávajú chodidlá najviac zabrať. Chránia sa tak nohy pred otlakmi a otlačeninami.

A máte tendencie im radiť? Ak deťom zdôrazňujete alebo pripomínate rovnaké veci ako ich tréner, tak je to v poriadku. Ak ste ale príliš aktívny a pritom neodborníci, môžete deťom urobiť v hlave zmätok a skomplikovať prácu trénera, prípadne ich techniku a niektoré návyky.

Skúste jeden z našich tipov. Prvý znie: namočte si pred tréningom na chvíľu prsty do horúcej vody. Tým sa ruky rýchlo prehrejú. Druhý: iste poznáte gumové krúžky, ktoré slúžia k posilňovaniu prstov a zápästia. Keď použijete tie najmäkšie, určené deťom, intenzívnym stláčaním prsty veľmi rýchlo prehrejete.

Švihadlo a tenisové loptičky. Ak sa pýtate prečo, odpoveď je pomerne jednoduchá. Švihadlo je dokonalá pomôcka pre rozohriatie tela pred tréningom alebo pred zápasom, navyše ľahká a dokonale skladná.

Predbiehate ho? Alebo sa Vám naopak stáva, že sa po lopte na poslednú chvíľu naťahujete? Vyskúšajte jednoduché cvičenie, ktorým si môžete spestriť tréning. Pri udieraní skúste namiesto odohrania lopty niekoľkokrát loptu chytiť pred telom napnutou nehrajúcou rukou.

Ak chcete rozvíjať pohybové schopnosti potomka systematicky a chýba Vám inšpirácia, skúste skočiť na youtube.com. Nájdete tam množstvo hier a cvičení rozvíjajúcich rýchlosť, koordináciu , rovnováhu, prácu nôh...Verte, že na youtube.com často hľadajú i skúsení tréneri, pretože je to skvelý zdroj.

Bookmark and Share

tlačítko Online prihláška na tenis pre dieťa

Rozvrh tréningov platný od 6.5.2024 do 18.10.2024.

Realizované s podporou BBSK

tlačítko rozpis tenisových tréningov

 

Trénujeme na kurtoch v Mestskom parku.
Pondelok - piatok od 16.00 - 19.00 h

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

© 2015 Tenisová škola Stanislav Cholvád. Mobil: 0903 369 963 | E-mail: tktlaciarik@gmail.com